Kızıl Elma Peşinde Bir Ömür – Fatih Sultan Mehmed Pdf İndir

Kızıl Elma Peşinde Bir Ömür – Fatih Sultan Mehmed, Mustafa Armağan tarafından kaleme alınan kitap hayatından deneyimleri de içerdiğinden bu kitabın gerçekçiliğe daha yakın olmasını sağlamakla birlikte kitabı okurken okuyucunun adeta eserin içinde dolaşmasını sağlıyor.

Fatih’in içinde yanan kor’a doğru bir seyahat

İçinden kayıklar geçiyor bu kitabın, ilim adamlarıyla dolu. Coğrafyaları bir gerdanlık gibi birbirine rapteden altın halkaları tespit ediyor. Harita tutkusuyla iç dünya teknolojisini bir araya getiren engin bir ufka yelken açıyor. Yazar için Fatih’in ve fethinin maddesi kadar, belki de daha fazla, ifade ettiği mana önemli.

Ne arıyordu bu genç Sultan, Bizans İmparatoru’nun efsanevi kütüphanesinde? Ya Delfi mabedinin kahini Plutark’ın biyografi kitabını neden istinsah ettirmişti? Yaptırdığı onlarca Füsûsu’l-Hikem şerhindeki hikmetlerin, içindeki hangi boşluğa deva olacağını bekliyordu? Bunları yeterince bilmiyoruz. Bildiğimiz şey, onun içinde bir korun yanmakta olduğu.

Bu kitap, okurunu o kor’a bir adım olsun yaklaştırabilirse vazifesini büyük ölçüde yerine getirmiş sayacaktır.

Bir baş yapıt edasıyla Mustafa Armağan tarafından kaleme alınan Kızıl Elma Peşinde Bir Ömür – Fatih Sultan Mehmed içeriğine sayfamızdan kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Kızıl Elma Peşinde Bir Ömür - Fatih Sultan Mehmed Pdf İndir

ADD YOUR COMMENT