Mahalle Kahvesi Pdf İndir

Sait Faik Abasıyanık tarafından kaleme alınan yeni ve sürükleyici bir eser daha. Mahalle Kahvesi tam bir baş yapıt edasıyla kaleme alınmıştır.Bu baş yapıtı okumak için sayfamızda sizler için hazırlanmış PDF ten yaralanarak bu baş yapıtın içeriğine ulaşabilirisiniz.

“(…) Mahalle çocuğu, Sait’in hikâyelerinde bir iki tane değildir; birçoktur. Bunu, onun bu yaşa kadar değişmemiş mizacına veriyorum. Bence Sait Faik ne genç hikâyecidir, ne ihtiyar. Bence o, kırkını aşmış bir mahalle çocuğudur. Ama sakın bu hükmü onu kötülemek için söylenmiş bir söz sanmayın. Çocuk deyişim ona gençlikten daha genç bir yaş biçişimden, mahalle çocuğu deyişim de onu, ekseri mahalleden yetişenler gibi, halktan bir insan, halka bağlı bir insan sayışımdan ileri geliyor. -Orhan Veli Yaprak-, 1 Şubat 1950

Bu ayın en çok okunan ve konuşulanları arasında yer alan Mahalle Kahvesi, Sait Faik Abasıyanık gibi bu alanda daha önce verdiği eserleriyle adından sıkça söz ettirmeyi başarmıştı. Bu eserin PDF haline sitemizden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Mahalle Kahvesi Pdf İndir

ADD YOUR COMMENT