Memleket Hikayeleri Pdf İndir

Edebiyat dünyası içerisinde önemli bir kaleme sahip olan Refik Halid Karay bu alanda oldukça başarılı bir eser ortaya koymuştur.Ayrıca Memleket Hikayeleri yazarın bu alandaki üretme kabiliyetini de ortaya koymuştur.

Memleket Hikayeleri Türk edebiyatında Anadolu’nun en hakiki hikayeleridir. Anadolu Memleket Hikâyeleri’nde bütün gerçek varlığı ve iç dünyasıyla karşımıza getirilmiştir. – Nihad Sami Banarlı- Geniş ününü mizah ve siyasal yergi yazılarıyla sağlayan Refik Halid’in mizah yazıları gibi hikâyeleri de edebiyatımızın bu alanında bir aşama olmuştur. O zamana kadar İstanbul sınırları dışına çıkamayan Türk hikâyesini Anadolu’ya yöneltmekle hikâyeciliğimize yeni bir ufuk açmış, yeni bir soluk getirmiştir. – Cevdet Kudret, Türk Edebiyatında Hikâye ve Roman Refik Halid’in anlattığı olaylar bütünüyle yaşadığı dönemin olaylarıdır. Memleket Hikâyeleri ile Gurbet Hikayeleri’nde canlandırılan kişilerin çoğu adeta canlıdır. Bütün bu yönleriyle Halide Edip onun “yalnız Türk edebiyatının değil, Rus ve Amerikan edebiyatlarından sonra, hikâyecilikte cihan ölçüsünde ön planda bir yer işgal edebilecek bir hikâyecimiz” olduğunu belirtir. – Tanzimat’tan Bugüne Edebiyatçılar Ansiklopedisi-

Bu ayın en çok okunan ve konuşulanları arasında yer alan Memleket Hikayeleri, Refik Halid Karay gibi bu alanda daha önce verdiği eserleriyle adından sıkça söz ettirmeyi başarmıştı. Bu eserin PDF haline sitemizden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Memleket Hikayeleri Pdf İndir

ADD YOUR COMMENT