Rastlantı – Mehmed Ali Çalışkan Pdf İndir

Küre Yayınları tarafından değerli okuyucularımızın önüne serilen bu eserimize tam olarak ulaşabilmek ve okumak için sitemizden PDF olarak yararlanıp Rastlantı kitabıyla ilgili okuma doyumuna ulaşabilirisiniz.

20.Yüzyılın başında insanlık bir şok yaşadı. Evreni Newton’un bulduğu yasalar değil rastlantı yönetiyordu. Dünyanın bilimsel yorumunda ortaya çıkan bu önemli farkla, sadece kozmoloji değil klasik felsefenin çerçevesi de değişiyordu.

Rastlantının yönettiği bir evrende, kurallar, düzenler, kanunlar, fiziksel çerçeve, onun üzerinde ortaya çıkan canlılık, canlılığa bağlanan akıl nasıl ortaya çıkıyor? Kaos ve düzen arasındaki bu felsefi bağ nedir? Dahası rastlantısal ve özgür bir evrende insanın durumu nedir? İnsan gerçekten özgür müdür, yoksa evrenin zorunlu bir uzantısı mıdır? Evrende kutsal var mıdır, veya evren bir kutsalsız mümkün müdür?

Bu kitap rastlantının bilimsel mecradaki serüveninden yola çıkarak onu açıklayabilecek felsefi bir zemin inşa etmeye çalışıyor.

Şimdiden dilden dile isminden söz ettiren Rastlantı, okuyucularını edebi anlamda oldukça doyuracak gibi duruyor.Mehmed Ali Çalışkan gibi usta bir kalemden daha azı beklenemezdi. Kitabın PDF haline ulaşıp sitemizden indirebilirisiniz.

Rastlantı - Mehmed Ali Çalışkan Pdf İndir

ADD YOUR COMMENT